אני מסיע את סבתי לפגישה אצל עו"ד לעריכת צוואה ומשלם מכספי לעו"ד עבור עריכת הצוואה.( סבתי אמורה להוריש לי חלק בירושה) . האם אני כשיר לשמש כעד לצוואה? האם אני יכול להיות נוכח בזמן עריכת הצוואה? האם נפל פגם בהתנהגותי?
חל איסור על עד בצוואה להיות נוכח או שותף בחדר בזמן עריכת הצוואה . נוכחות בחדר תגרום לבקשת פסילת הצוואה ועלולה לגרום לביטול החלק וחלוקתו ליורשים הנוספים.
מנוח שהותיר אישה וילדים והלך לעולמו ולא הותיר צוואה. למנוח ישנם 2 דירות, מגרש וחנות , מה אופן חלוקת הרכוש לפי חוק הירושה?
עפ"י חוק הירושה אשת המנוח יורשת את כל המיטלטלין הקיימים בדירת המגורים המשותפת, את המכונית ומחצית מכלל הרכוש. מחציתו השנייה של הרכוש יחולק בחלקים זהים בין שאר ילדי המנוח והאישה. ישנם אפשרויות לביצוע חלוקת הרכוש בין האישה והיורשים בטרם קבלת צוו ירושה.החוק מתיר לבצע שינויים בין יורשים בתנאים מסוימים.
אבא שלנו הלך לעולמו ללא השארת צוואה, אנו ילדיו מעוניינים למשוך את הכסף מחשבונו בבנק, מה עלינו לעשות?
עליכם להוציא צוו ירושה לאביכם המנוח שיקבע מי היורשים ומה חלקיהם בעיזבון האבא .כל בקשת צוו ירושה כרוכה בתשלום אגרות במחוז בו התגורר המנוח במותו.
אנו מס' יורשים (אחים ואחיות) שקיבלו מס' נכסים ( 3 דירות, חנות ומגרש ), האם ניתן למכור נכס אחד מכלל העיזבון בטרם יעבור הנכס על שמנו ? האם ניתן לרשום חלק מהנכסים על שמנו בכדי להימנע מתשלום מס שבח?
לא ניתן למכור נכס בעיזבון בטרם הוצאת צוו ירושה ו/או צוו קיום צוואה ברשם הירושה.  קיימים מס' פטורים בעניין מס שבח , אך ככלל אין פטור במס שסח כאשר קיימות זכויות בנייה במקרקעין .ניתן לבצע בין היורשים "הסכם חלוקת עיזבון בין יורשים", הסכם זה מצריך בירור סטטוס של כל יורש ויורש, לביצוע הסכם מתאים ככל הניתן.
הורינו ערכו צוואה הדדית, לאחר שאבינו נפטר לא נמצאה הצוואה "נעלמה" , לאחר מכן הוצאו כספים מחשבון הבנק המשותף של הורינו ע"י אחד הילדים שהסתמך על צוואה קודמת מהצוואה ההדדית בה צווה מחצית לילדים ומחצית לאימא. מה ניתן לעשות במקרה כזה?
הוצאת כספים מהבנק ע"י אחד מהאחים ניתן רק ע"י צוו קיום צוואה מאושר. הפעולות הנדרשות: הגשת התנגדות על ידכם ועל יד האימא בסמוך להגשת הבקשה למתן צו קיום.  למצער, במידה ולא קיימת צוואה נוספת, לא תוכלו לעשות דבר.
סבא שלנו הלך לעולמו לפני 3 שנים וגרע אותנו מצוואתו . אנו זוכרים כי הייתה צוואה קודמת לפני הרבה שנים, בה הוא העניק לכל המשפחה חלקים שווים בצוואתו . האם ניתן לבטל את הצוואה האחרונה? מה הצוואה הקובעת מבין הצוואות?
ככלל ישנן מס' דרכים לביטול צוואה. ביטול צוואה מצריך הגשת התנגדות לרשם הירושה, בהגשת התנגדות לרשם הירושה, ההתנגדות עוברת לבית משפט השלום לענייני משפחה לניהול הליך משפטי. דעת בתי המשפט בישראל כי צוואה צריך לקיים, במידה ולא נפלו פגמים בעריכתה.מה התנאים לביטול צוואה? ישנה יריעה משפטית רחבה מאוד ונדרשים נתונים רבים המחייבת קבלת ייצוג משפטי.

צרו קשר

משרד עורכי דין – אלון מליחי

בית בש-פל, קומה 3

ז'בוטינסקי 18, ראשון לציון

מיקוד 7512402

טלפון: 03-9440640

פקס: 03-9440840

alon@malihi-law.co.il

מדיניות החברה

23.2.16   לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי קונדימנטום קורוס בליקרה, נונסטי קלובר בריקנה סטום, לפריקך תצטריק לרטי.

12.2.16  לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי קונדימנטום קורוס בליקרה.

תחומי התמחות

  • מיסוי מקרקעין
  • הסכמי פירוק שיתוף
  • בתים משותפים
  • צוואות וירושות
  • גירושין והסכמי ממון
  • תביעת מזונות
  • דיני עבודה
  • נזקי גוף ורכוש
  • תאונות דרכים ותביעות ביטוח לאומי
  • הוצאה לפועל

איפה אנחנו

משרד עורכי דין - אלון מליחי

בית בש-פל, קומה 3

ז'בוטינסקי 18, ראשון לציון

טלפון: 03-9440640

פקס: 03-9440840

alon@malihi-law.co.il

נגישות