050-8390552

עורך דין מושבים

החיים במושב שונים באופן מהותי מהחיים בעיר ויש נושאים ייחודיים שקשורים ספציפית לנושא זה – קרקעות, מגרשים, נושאים שקשורים בקרקעות חקלאיות או במבנים חקלאיים, יש את הנושא הגדול והרחב של בנים ממשיכים ושל ניהול משקים ועוד. לא בכדי על מנת לטפל בכל נושא כזה צריך לשכור את השירותים המקצועיים של עורך דין מושבים שמכיר את התחום, בקיא בו ומבין לעומק את כל הדקויות האמורות בו. אמנם קיים התחום של עריכת דין עם עיסוק ספציפי בקרקעות אך לנושא של מושבים יש ייחודיות משלו ולכן יש חשיבות לכך שעורך הדין יידע בדיוק במה מדובר ויכיר את החוקים והכללים הייחודיים האלה.

מתי צריך לפנות אל עורך דין מושבים?

הנושא הנפוץ ביותר אשר בגינו אנשים פונים אל עורך דין מושבים הוא הנושא של בן ממשיך במושב, וידוא שמגרש זה או אחר מופיע במנהל מקרקעי ישראל תחת ההגדרה הנכונה והמתאימה לייעוד שלו ועורך הדין גם יכול לסייע ולתווך במצבים של סכסוכים בנוגע לבעלות על מגרש זה או אחר. גם כיום נדרש ליווי צמוד של עורך דין שמכיר את המושבים כאשר מתעניינים ברכישת מגרש או בית באזורי ההרחבות של המושבים השונים והייעוץ המקצועי והאובייקטיבי יגיע מעורך דין מוסמך ו-ותיק שיש לו ניסיון רב ככל האפשר שיידע לתת לכל לקוח את התשובות הדרושות לו.

החשיבות של איש מקצוע משפטי שילווה כל עניין מקרוב

הנושא של התעסקות במגרשים או קרקעות של המושבים והחקלאות הוא נושא שלא כל עורך דין עוסק בו ולכן יש חשיבות לבחירה מוקפדת של איש המקצוע שילווה כל עניין, שכן הידע שלו והבקיאות בנישה הספציפית הזאת חשובים ומשמעותיים. עורך דין מושבים ילווה תהליכים משמעותיים שלאחריהם אפשר יהיה להמשיך ולחיות בצורה חוקית ומוסדרת במושב ללא שום דאגות או בעיות. כאשר פונים אל עורך דין מקרקעין חשוב לוודא שהוא אכן מציע שירותים אלה.

מחפשים שירות משפטי בנוגע לקרקעות חקלאיות או מושבים? משרד עו"ד אלון מליחי הוא הכתובת המקצועית שלכם, עם ניסיון רב בתחום. המשרד מנוהל ע"י עו"ד אלון מליחי, בעל שפע של כישורים והסמכות. בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) מהמכללה האקדמית המוערכת אונו וכן תואר ראשון במנהל עסקים. כמו כן, מגשר מוסמך ונוטריון.

עורך דין מושבים

עורך דין נחלות

נחלה היא שטח של קרקע שבדרך כלל עובר בירושה מההורים לילדיהם ואחריהם גם הלאה לדורות הבאים. כיום אפשר להיתקל בישראל בנחלות במושבים, יישובים קטנים או קיבוצים ויש דינים ספציפיים שעוסקים בנחלות מהפן המשפטי. מכיוון שהחיים וההתיישבות בישובים אלה כבר לא בהכרח מתרחשים כפי שהיה בתחילת שנותיה של המדינה הרי שצריך במקרים רבים למצוא עורך דין נחלות שיסייע ליישב סכסוכים, לאמוד שווי של נחלה זו ו אחרת ולסייע לצדדים מסוכסכים למצוא את עמק השווה. מדובר בנישה משפטית ספציפית וייחודית שלא כל עורך דין עוסק בה ולכן חשוב מאד לבחור בקפידה את מי שמכיר את החוקים המדוברים.

באילו נושאים עוסק עורך דין נחלות?

יש לא מעט אנשים בוגרים מדורות הוותיקים והמייסדים של המדינה שקיבלו נחלות והם הבעלים שלהן. עם הזמן וחלוף השנים יש לקבל החלטה מה עולה בגורל הנחלה ויש מקרים שבהם היישוב המדובר יבצע שינויים כאלה ואחרים. עורך דין נחלות צריך להיות חלק מהעניין הזה על מנת לוודא שהזכויות של הלקוחות שלו נשמרות ואם הוא זה שדווקא מייצג את היישוב הרי שהוא יוודא שהשינויים הנדרשים, החלוקה החדשה או העברות הבעלות מבוצעות על פי כל החוקים הנדרשים. מכיוון שמדובר בנישה משפטית ספציפית וייחודית חשוב לשים לב שבוחרים בעורך דין שאכן יש לו את הידע והניסיון בתחום זה.

החשיבות של הבנה מעמיקה בנוגע לנחלות

כל מי שחושב להמשיך לגור בנחלה של המשפחה שלו במושב או מתלבט בנוגע לקניית מגרש זה או אחר צריך לקבל ייעוץ מקצועי ופרטני של עורך דין נחלות שיעזור ויעשה להם סדר, כמו גם ייצג אותם במקרה הצורך. אין מדובר באותם הדינים כמו של בנייני מגורים בלב הערים ולכן ההתמחות הספציפית תהיה קריטית וצריך לתת לה מקום. בזכות התנהלות מקצועית שיש לעורך דין מנוסה אפשר יהיה ליישב כל עניין או מחלוקת שקשורים לנחלה.

במשרד עורכי הדין אלון מליחי מציעים שירותים משפטיים ייחודיים בנושאי נחלות, בן ממשיך ומגרשים במושבים ויישובים קטנים ומומלץ ליצור קשר ולקבל ייעוץ אישי. המשרד מנוהל על ידי עו"ד אלון מליחי בעל ניסיון רב בתחום וכן מגשר ונוטריון. עו"ד מליחי מקפיד על תקשורת ישירה וקבוע עם הלקוח לאורך כל ההליך.

עורך דין מושבים

עוד בנושא